Świąteczny koncert w „Medical Spa”

         Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, dnia 21.12.2022r. w Sanatorium „Medical Spa” przy ul. Zygmunta Wilkońskiego 23 w Inowrocławiu, odbył się ostatni w 2022 r. koncert chóru „ Halka” z repertuarem kolędowym. Zapamiętamy go jednak jako wyjątkowy występ ze względu na olbrzymie zainteresowanie kuracjuszy sanatorium, a także wielu gości z innych placówek.

Taka atmosfera bardzo zmotywowała nas do zaprezentowania się z jak najlepszej strony, co zresztą staramy się czynić zawsze podczas naszych publicznych występów. Szczególny klimat panujący podczas spotkania z publicznością zauważył prowadzący program, członek naszego chóru, Jacek Świerczyński, który serdecznie podziękował publiczności za tak ciepłe przyjęcie. Bliskość Świąt Bożego Narodzenia spowodowała, że każdemu udzielił się już ich radosny nastrój. Widać było, że słuchacze wtórują nam przy śpiewie bardziej znanych kolęd. Nie omieszkaliśmy zaprezentować również mniej popularnych, aczkolwiek równie pięknych utworów kolędowych, takich jak : „Jezusek czuwa” czy „ Noc cicha w śnie”. Oprócz kolęd w sanatorium wybrzmiała pieśń „Dona Nobis Pacem”, którą Dyrygent Waldemar Szafrański włączył do repertuaru. Jej wymowna treść (obdarz nas pokojem), niepodzielnie łączyła się z życzeniami płynącymi w okresie świątecznym. Prezentacji tego utworu towarzyszył akompaniament w wykonaniu chórzystki Beaty Chwalisz-Stempurskiej.

Na zakończenie koncertu „Halki” głos zabrał Prezes Eugeniusz Kubski, który zarówno Dyrekcji Sanatorium, jak i kuracjuszom, złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne, podziękował za zaproszenie i niezwykle miłe przyjęcie.

Należy dodać, że w kuluarach umożliwiono nam zorganizowanie krótkiego spotkania opłatkowego, za co również dziękujemy .        

 

Halina Dymet

 

 

 
Sponsorzy
Reklama