W dniach od 6 - 10 sierpnia 2015 r. Towarzystwo Śpiewu „ Halka" wzięło udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr im. St. Klimenta Ohridskiego w miejscowości Ohrid w Macedonii.

Oprócz "Halki" w festiwalu uczestniczyły chóry z Estonii, Litwy, Łotwy, Czarnogóry, Węgier. Polskę reprezentował również chór "Volante Soni" z Politechniki Poznańskiej. Ciekawostką jest to, że prezesem tego zespołu jest inowrocławianka Marta.

Festiwal rozpoczął się barwną, rozśpiewaną paradą chórów w centrum miasta Ohrid. Również w centralnym punkcie miasta odbywały się koncerty festiwalowe, gdzie chóry prezentowały swój program artystyczny. Występy nasze spotkały się z ciepłym przyjęciem widzów, a szczególnie licznie zgromadzonej Polonii.

Na zakończenie organizatorzy nagrodzili chóry dyplomami i certyfikatem uczestnictwa w festiwalu. Nie zabrakło także okolicznościowej wymiany upominków. Udział w tej imprezie zaowocował jak zawsze nowymi kontaktami i zaproszeniami na kolejne międzynarodowe spotkania chórów.

Wyjazd nasz był możliwy dzięki pomocy władz miasta Inowrocławia, którym dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Poprawiony (sobota, 28 października 2017 10:22)

 
Sponsorzy
Reklama